Jakie kosmetyki dla dzieci powinny się znaleźć na naszej liście zakupów?

Kosmetyki, których nie może zabraknąć w wyprawce

Jakie kosmetyki dla dzieci (https://www.bee.pl/12148-kosmetyki-dla-dzieci) powinny się znaleźć w pierwszej dziecięcej wyprawce? Tak naprawdę lista tego, co maluchowi jest niezbędne, wcale nie jest taka długa. Szczególnie gdy wiemy jakich produktów szukamy. W takiej sytuacji skompletowanie wszystkiego na pewno nie będzie trudne. Musimy wziąć pod uwagę także bardzo szeroki asortyment znajdujący się w drogeriach oraz aptekach. Kosmetyki nie tylko są środkami myjącymi, ale także preparatami do pielęgnacji skóry. Powinny one mieć działanie nawilżające, łagodzące oraz ochronne.

Gotowa lista

Poniżej znajduje się gotowa lista kosmetyków, które musimy koniecznie kupić. Numer jeden to krem bądź maść na odparzenia. Stosuje się ten kosmetyk profilaktycznie. Ten kosmetyk zabezpiecza skórę naszego dziecka pod pieluszką przed drażniącymi czynnikami, zaś w razie odparzenia działa łagodząco. Skóra łatwiej się regeneruje. Kosmetyk przeciwko odparzeniom powinniśmy aplikować na umytą oraz także osuszoną skórę maluszka przy każdorazowej zmianie pieluchy.

Drugi produkt to krem ochronny do twarzy. Odsłonięta skóra potrzebuje pewnej ochrony przed działaniem zewnętrznych czynników. W noworodkowym okresie nie stosuje się kremów z filtrami przeciwsłonecznymi, ale chronimy malca przed słońcem. W późniejszym czasie można już stosować filtry UV, ale tylko mineralne. Nie możemy także zapominać o kosmetykach do mycia. Może to być mydełko w kostce, emulsji lub też w płynie. Najważniejsze jest to, aby kosmetyk ten zawierał substancje myjące działające. Do tego w składzie powinny się znajdować składniki lekko natłuszczające.

Oczywiście bardzo potrzebne są także chusteczki nawilżane. Są one wręcz niezastąpione, gdy nie mamy dostępu do wody. Umożliwiają nam właściwą pielęgnację noworodka poza domem. Chusteczki nie tylko oczyszczają skórę naszego dziecka, ale także ją nawilżają oraz regenerują. Chociaż na rynku cały czas chusteczek przybywa, to raczej w pierwszym miesiącu życia naszego dziecka używajmy ich troszkę rzadziej. Dlaczego? Z uwagi na ryzyko podrażnienia skóry noworodka, która jest przecież bardzo delikatna.